NÁRODNÍ DIVADLO

Národní Divadlo v Praze

ÚNOR NABITÝ TITULY S 30% SLEVOU

Milí diváci,

nejkratší měsíc roku je tady, ale rozhodně to neznamená, že není nabitý tituly! Pokud zamilovaní neví, co darovat k Valentýnu, určitě se stavte pro lístky na Pýchu a předsudek! Chcete raději něco ostřejšího? Pak doporučujeme operu Sternenhoch, která se právem stala inscenací roku 2018. A jestli plánujete návštěvu divadla s dětmi, pak je nejvyšší čas zajít na taneční představení Zahrada, které se s námi právě v únoru rozloučí.

Věříme, že potěšíme každého divadelního nadšence i úplné kulturní začátečníky!

ČINOHRA

MARYŠA

Nebude mnoho diváků, kteří by zasedli do hlediště, aniž by tušili, jak příběh dívky provdané proti její vůli a dohnané k zoufalému činu dopadne. Kdyby šlo o detektivku, byla by tato všeobecná znalost spíše na škodu. Naštěstí existují příběhy, které stojí za to vyprávět vždy znovu a znovu.

Termíny představení se slevou: 6.2., 9.2. a 12.2.2022

ČINOHRA

KRÁL OIDIPUS

Králi Oidipovi mohl dlouho leckdo závidět jeho štěstí – rozluštil hádanku Sfingy, stal se respektovaným vládcem Théb a založil velkou rodinu. Zkrátka miláček bohů! Pak ale přišel strmý pád. Poznávaná minulost je totiž vždycky součástí přítomnosti a hodnotit dary Osudu můžeme pouze zpětně…

Termíny představení se slevou: 22.1.2022 a 23.1.2022 a 27.1.2022

ČINOHRA

KONCOVÉ SVĚTLO

Podle mnoha filozofických a náboženských směrů není smrt konečnou stanicí. Spíše jakýmsi přechodem. Mluví o tom staré náboženské texty i úvahy současných filosofů a fyziků. V naší civilizaci ale smrt tabuizujeme, odsouváme do tajných zákoutí mysli, pokoušíme se ji přelstít vědou i kosmetikou. K čemu to může vést, vidíme všude kolem sebe. Inscenace Koncové světlo je pokusem pohledět smrti zpříma do očí. Kdo ví, třeba to bude radostné a osvobozující shledání.

Termíny představení se slevou: 19.1.2022 a 20.1.2022 a 25.1.2022 a 26.1.2022

OPERA

LA TRAVIATA

Jedna z Verdiho nejznámějších, nejromantičtějších a nejtragičtějších oper nastavuje již 170 let zrcadlo společnosti a její pokrytecké morálce. Smrtelně nemocná kurtizána Violetta Valéry brzy pochopí, že se své lásky k Alfredovi z důstojného rodu Germontů musí vzdát. Opouští ho, umírá v bídě – ale stále sní o štěstí opravdové lásky.

Termíny představení se slevou: 22.1.2022

ČINOHRA

MODRÝ PTÁK

Modrý pták jako touha po prchavém, neuchopitelném štěstí. Dobrodružná cesta za duší věcí a tvorů kolem nás, která sama o sobě je cílem – jen na cestě může ústřední dvojice pochopit, že mezilidské vztahy a vzájemný soucit jsou tím, co nám přinese onoho „modrého ptáka“.

Termíny představení se slevou: 5.2. a 19.2.2022 v 15 hodin

ČINOHRA

PÝCHA A PŘEDSUDEK 

Jiskřivý, zábavný, působivý román dává v jevištní verzi zazářit dámské i pánské části souboru Činohry ND a inteligentní humor, jímž Austenová strhuje čtenáře už dvě stě let, do divadla láká ženy… i muže. Ostatně, jak známo, žádný muž se neobejde bez…

Termíny představení se slevou: 20. 2., 21. 2., 25. 2. a 26. 2. 2022

OPERA

RUSALKA

Kouzelná pohádka, nebo pradávný mýtus o člověku a živlech? Rusalka je obojí. Voda, oheň, krev, šíp, dýka... Vášeň, zklamání, msta, odpuštění... Jedna z nejkrásnějších světových oper v hluboké a meditativní inscenaci plné tajemných symbolů, magického světla a překrásné hudby.

Termíny představení se slevou: 2.2.2022

OPERA

STERNENHOCH

Inscenace Acherova Sternenhocha v režii Michala Dočekala se stala divadelním hitem současnosti. Opera napsaná na objednávku pro Národní divadlo přitahuje jak konzervativní operní publikum toužící po krásných hlasech vznášejících se v klenutých melodiích, tak ctitele těch hudebních směrů, pro něž je slovo "krása" v tradičním smyslu zcela cizí... 

Termíny představení se slevou: 24. 2. 2022

OPERA

LAZEBNÍK SEVILLSKÝ

Rossiniho Lazebník sevillský je jednou z nejúspěšnějších operních komedií. Zásluhu na tom mají nejen chytlavé melodie, ale také skvělá Beaumarchaisova předloha, v níž poprvé představil důvtipného sluhu Figara a jeho pána, hraběte Almavivu. Na rozdíl od Mozartovy neméně slavné Figarovy svatby, kde se obě postavy dostávají do vzájemného konfliktu, zde stojí bok po boku, aby pro hraběte dosáhly vytčeného cíle – krásné Rosiny.

Termíny představení se slevou: 08.02.2022

LATERNA MAGIKA

ZAHRADA

Autorský tanečně vizuální projekt k výročí vzniku Laterny magiky se volně inspiruje Zahradou Jiřího Trnky a vzpomínkami inscenačního týmu a tanečníků na zahradu jejich dětství.

Termíny představení se slevou: 11.2.2022

 Sdílejte výhodu

Hlavní partneři