NÁRODNÍ DIVADLO

Národní Divadlo v Praze

POJĎTE S NÁMI NAPLNO PROŽÍT NOVOU SEZONU 2021/2022

Prázdniny jsou brzy za námi a co dál? Bude bezpečné jít do divadla nebo ne? To jsou otázky, které si oprávněně klade většina z nás.

V divadle jsme zažili dobu útlumu a zavřených divadel, ale nyní si přejeme pro vás již jenom hrát, slyšet váš smích, vidět váš údiv, potlesk a nadšené tváře. Ale vězte, že i na tuto situaci jsme všemi způsoby připraveni a proto odložte pochyby a nechte se unášet například na tónech klasiky od Mozarta. Víte, že operu Don Giovanni osobně premiéroval W.A. Mozart přímo na půdě dnešního Stavovského divadla?

Opera v této sezoně nezahálí a má pro vás připravených neskutečných 11 premiér!

Tak přijďte s námi v září naplno rozjet novou sezonu s 20% slevou na všech čtyřech uměleckých scénách!

Těšíme se na vaši návštěvu

 

OBLEČTE SI TY NEJLEPŠÍ ŠATY – JDE SE NA OPERU! 

 

Don Giovanni

Existuje-li ještě na světě místo, kde Mozart osobně premiéroval některou ze svých oper a na němž se dodnes hraje divadlo, pak je to jedině Stavovské divadlo. Opera Národního divadla o tuto unikátní tradici s hrdostí i starostlivostí pečuje již po celá desetiletí.

Srdečně vás zveme na pražskou „operu oper“ světového věhlasu.

Termíny představení se slevou: 8.9. a 23.9.2021

Kouzelná flétna (Vhodné pro děti)

Mozartův dodnes živý operní odkaz završuje dílo právě tak zábavné jako hloubavé, fantastická podívaná právě tak jako magický obřad zasvěcení lidského ducha – to všechno je Kouzelná flétna. A to všechno najdete i v inscenaci Vladimíra Morávka, hýřící pestrou divadelností, napínavou atmosférou i tajemnými symboly. Na své si přijdou všichni – velcí, menší a pokud se nebojí, i docela malí.

Termín představení se slevou: 14.9.2021

  Rigoletto

Novou inscenaci opery Rigoletto nastudovala ve Státní opeře mladá česká režisérka Barbora Horáková Joly, nositelka prestižního britského ocenění International Opera Award 2018 v kategorii Objev roku: „Soustředili jsme se na titulní postavu Rigoletta, který je pronásledován tajemstvím své minulosti. To jej přivedlo ke službě znuděné, amorální a dekadentní mužské společnosti, v níž se hroutí všechny hodnoty“, říká režisérka.

Termín představení se slevou: 24.9.2021

 La traviata

Jedna z Verdiho nejznámějších, nejromantičtějších a nejtragičtějších oper nastavuje již 170 let zrcadlo společnosti a její pokrytecké morálce. Smrtelně nemocná kurtizána Violetta Valéry brzy pochopí, že se své lásky k Alfredovi z důstojného rodu Germontů musí vzdát. Opouští ho, umírá v bídě – ale stále sní o štěstí opravdové lásky.

Termín představení se slevou: 26.9.2021

 

VYUŽIJTE POSLEDNÍ MOŽNOST PODÍVAT SE NA SVĚT OČIMA ŠKAROHLÍDA MISANTROPA 

 

Misantrop

Náš Misantrop přichází do společnosti, která se věnuje umění. Nevíme, jestli dobře, nebo špatně, vášnivě, nebo laxně, ale prostě věnuje. Jsou to umělci, kteří nepotřebují ke svému vyjádření kolektiv (jako je tomu například v divadle), ale potřebují publikum. Stávají se publikem sami sobě – a zároveň obdivují Alcesta, který jako by přicházel z jiných časů, z doby, kdy umění bylo ještě nekompromisní a rozhodně ne každý se mohl jen tak prohlásit umělcem. V tomto světě se Alcestovi dostává nebývalé slávy a velkého obdivu, jako správný egoista z něj nedokáže odejít, jako někdejší rebel se mu vysmívá. Jaká je pak pozice „opravdového“ umělce v novém světě? Má si najít své místo, nebo se přizpůsobit?

Termín představení se slevou: 14.9.2021

 

Oběd u Wittgensteina

Tři sourozenci jako esence celého světa: drobná soukromá pekla, dávné křivdy, výčitky, stíny mrtvých předků. Silná psychologická hra, které se ovšem česká divadla spíše vyhýbají, pro tři mimořádné herce nabídla další možnost, jak pro moderní světovou dramatiku získat i diváky Národního divadla.

Termíny představení se slevou: 7.9. a 9.9.2021

Plukovník Švec

 

Josef Jiří Švec, oddaný sokol a zapálený rusofil, se na počátku první světové války přidal do nově vznikajících československých legií v Rusku. Podobný osud měly tisíce Čechoslováků, kteří šli se zbraní v ruce bojovat za vznikající republiku a za demokratickou budoucnost Ruska.

Termín představení se slevou: 29.9.2021

NEPROPÁSNĚTE POSLEDNÍ TERMÍNY LAHŮDKY TANEČNÍHO DIVADLA

Kylián - Mosty času

Unikátní inscenace Kylián – Mosty času představuje díla slavného českého rodáka, Jiřího Kyliána, který se nepochybně stal ikonou světové choreografie. Komponovaný večer představuje čtyři opusy Bella Figura, Gods and Dogs, Petite Mort a Šest tanců, které patří ke skutečným lahůdkám tanečního divadla a zdobí repertoár naší první scény. Pro soubor Baletu Národního divadla je to veliká pocta, obrovská interpretační zkušenost i výzva.

Termíny představení se slevou: 4.9. a 11.9.2021

7000 TISÍC REPRÍZ V 17-TI ZEMÍCH SVĚTA. UŽ JSTE VIDĚLI KOUZELNÝ CIRKUS?

Kouzelný cirkus (Vhodné pro děti)

Premiéra v roce 1977!V současném repertoáru je Kouzelný cirkus nejtypičtější ukázkou umění Laterny magiky, dílem velkého tvůrčího týmu a syntézou jevištních složek. Divadelní prostor se tu mění v cirkusové šapitó a diváka vtahuje do dění nejen panoramatický obraz a oblíbené triky s prolínáním filmu a reality. Inscenace je vhodná i pro dětské publikum.

 Termín představení se slevou: 3.9.2021

Zázrak (s)tvoření (Vhodné pro děti)

Poetická inscenace pro děti i jejich rodiče o křehkém světě, který si vytváříme sami. Představte si, že byste si mohli vytvořit nový svět z čisté nicoty. Takový, o jakém třeba sníte, bezpečný, ale plný překvapení a dobrodružství. Náš hrdina stojí na úplném začátku – se svou fantazií a bělostným papírem, který se může stát čímkoli. Z představivosti, tvořivosti a hravosti, tak se náš nový svět rodí.

 
Termín představení se slevou: 17.9.2021


Sdílejte výhodu

Hlavní partneři