NÁRODNÍ DIVADLO

Národní Divadlo v Praze

KVĚTEN - 30 % SLEVA pro Odbory+

Také v květnu čekají milovníky divadla neopakovatelné zážitky. Je libo nové zpracování vybraných povídek E. A Poea, nebo veršovaný román Evžen Oněgin v baletním provedení? Národní divadlo připravilo 30% slevu třeba na operu ze starověkého Egypta – Aida nebo na romantickou operu Turandot. Pokud Vás láká spíše činohra, můžete jít na oběd spolu s Wittgensteinem nebo nahlédnout pod pokličku mýtu zrození národa a politiky ve hře Stát jsem já.

Věříme, že si z široké nabídky inscenací vyberete to pravé.

Jak uplatníte svou slevu?

- vyberete si v plánku svá oblíbená místa https://www.narodni-divadlo.cz/cs/program

- v košíku zaklekněte "vybrat slevu", najděte Odbory +

- do okénka vepíšete kód, který najdete po přihlášení

 

ČINOHRA

OBĚD U WITTGENSTEINA

T.Bernhard

Kde: Stavovské divadlo

Tři sourozenci jako esence celého světa: drobná soukromá pekla, dávné křivdy, výčitky, stíny mrtvých předků. Silná psychologická hra, které se ovšem česká divadla spíše vyhýbají, pro tři mimořádné herce nabídla další možnost, jak pro moderní světovou dramatiku získat i diváky Národního divadla.

Termíny představení se slevou 30% : 19.5.2022

ČINOHRA

STÁT JSEM JÁ

V.Macaigne

Kde: Stavovské divadlo

V neznámé zemi byl svržen král, ten nezemřel, ale stal se hračkou v rukou současných politiků, kteří chtějí národ jenom bavit, například svými přihlouplými reality-show. Jeden už neví, kdy se ocitl v televizním studiu, kde pravda je skoro cokoliv, a kdy má v rukou takovou sílu, že má schopnost změnit dějiny. Nikdo ničemu nerozumí, ale všichni jdou pořád vpřed, protože – jak říká jedna z postav hry – „svět se nemusí zachraňovat, svět se musí bavit“.

Termíny představení se slevou 30%: 3.5., 6.5. a 7.5.202

OPERA

AIDA

G.Verdi

Kde: Státní opera

Příběh lásky egyptského vojevůdce Radama a otrokyně Aidy, která je ve skutečnosti dcerou etiopského krále Amonasra, oslovuje stále operní publikum velkolepou výpravností
a davovými scénami stejně jako intimním osobním dramatem. Aida se musí rozhodnout mezi věrností své vlasti a láskou k muži, který patří k utlačovatelům jejího národa. Mezi láskou a povinností se ocitne i Radames, když nakonec kvůli Aidě zradí svou zem.

Termíny představení se slevou 30% : 7.5.2022

OPERA

CARMEN

G. Bizet

Kde: Národní divadlo

Carmen je svým založením vlastně jednou z prvních veristických oper vzniklých ještě před manifestem tohoto uměleckého směru, navíc mimo jeho rodnou Itálii. Právě charakter opery, včetně smrti titulní hrdinky, který byl poněkud v rozporu se zažitými konvencemi žánru „opéra comique“, přispěl k problematickému přijetí při světové premiéře v Paříži roku 1875. Téměř zároveň však opera získala značnou oblibu v mnoha evropských městech.

Termíny představení se slevou 30% : 21.5.2022

OPERA

TURANDOT

G. Puccini

Kde: Národní divadlo

Turandot je nejen poslední operou Giacoma Pucciniho, ale v symbolické rovině vlastně posledním mohykánem zlatého věku italské romantické opery. Po árii Nessun dorma, v níž téměř sto let excelují generace světových tenoristů, již žádný další operní megahit nevznikl a zdá se, že ani nevznikne. Turandot ale není jen poctou zlatému věku opery, nýbrž také dílem v mnohém velmi moderním – počínaje tématem „brutálního ženství“, kterému vládne strach z vášně a odevzdání.

Termíny představení se slevou 30% : 1.5. a 17.5.2022

BALET

ONĚGIN

Kde: Národní divadlo

Veršovaný román Evžen Oněgin ruského romantika Alexandra Sergejeviče Puškina patří mezi nejznámější a nejoblíbenější tituly světové literatury. Sleduje příběh petrohradského samolibého hejska Oněgina a vesnické dívky Taťány s jejich míjejícími se milostnými peripetiemi.

Termíny představení se slevou 30% : 13.5., 14.5. a 31.5.2022

 

LATERNA MAGIKA

POE

Kde: Nová scéna

Představení je inspirováno několika vybranými povídkami, které tvoří základní dramaturgickou kostru. Současně jsou propojeny sérií atmosfér a poselství z celého spektra Poova díla tak pestře, jak pestrá jeho tvorba byla. Tvůrci dají nahlédnout nejenom do temných zákoutí jeho duše, ale především chtějí objevit pro diváka i jeho vynikající smysl pro humor a krásnou poezii. Poe uměl bravurně ironizovat i poctít celé spektrum lidských vlastností, naddimenzovat zlo či pozici moci, lyrizovat čistotu a krásu a promítnout charakter duše přímo do fyziognomie postavy.

Termíny představení se slevou 30% : 9.5., 10.5., 11.5., 12.5. a 13.5.2022

LATERNA MAGIKA

ZÁZRAK (S)TVOŘENÍ

Kde: Nová scéna

Představte si, že byste si mohli vytvořit nový svět z čisté nicoty. Takový, o jakém třeba sníte, bezpečný, ale plný překvapení a dobrodružství. Náš hrdina stojí na úplném začátku – se svou
fantazií a bělostným papírem, který se může stát čímkoli. Z představivosti, tvořivosti a hravosti, tak se náš nový svět rodí. V tom papírovém se dějí opravdu podivné věci, a když se objeví jeho hraví obyvatelé, je o dobrodružství postaráno.

Termíny představení se slevou 30% : 28.5. a 29.5.2022

 Sdílejte výhodu

Hlavní partneři