Divadlo Na Fidlovačce - 30% sleva na představení

Divadlo Na Fidlovačce, s.r.o.

Divadlo Na Fidlovačce vzniklo v roce 1921 jako první divadelní budova první republiky a bylo pokřtěno na Tylovo divadlo. Na jeho prknech vystupovali takové osobnosti jako Miroslav Horníček, Miloš Kopecký, Karel Fiala, Jiřina Jirásková a především diváky zbožňovaný Oldřich Nový. V této tradici navazování na to nejlepší z české divadelní tvorby pokračuje divadlo i v současné době.

Divadelní prázdniny! Další termíny a akce uveřejníme koncem léta.

Šakalí léta

Na počest hrdinům, kteří kdysi zbláznili lidi.

Muzikálová groteska podle námětu filmu Jana Hřebejka a Petra Jarchovského a povídek Petra Šabacha. 

Hra o hudbě, o svobodě, o dětských snech, o životě lidí v nelehké době, kdy jinakost se nenosí a každý krok mimo rytmus je po zásluze potrestán. O síle a slabosti charakteru, o lásce a žárlivosti. 

Sen noci svatojánské

Sen noci svatojánské patří nesporně mezi nejkrásnější a diváky nejoblíbenější Shakespearovy komedie.

Tento kouzelný příběh odehrávající se o májových svátcích by se nejspíš nikdy nestal, nebýt jedné čarovné noci, která všechny bytosti pojí, rozděluje a znovu svádí dohromady. Dva páry poblázněných milenců, král Théseus a krásná Hippolyta, král s královnou elfů, všudypřítomný Puk nebo skupinka řemeslníků, kteří musí přes noc secvičit „krutěkrvavou komedii k pláči“ o osudové lásce.

Sugar

Světoznámý muzikál Sugar, který vznikl podle scénáře k legendárnímu filmu Někdo to rád horké.

Co všechno se může stát, když si dva muzikanti hrají s gangstery na schovávanou... Příběh o gangsterech, milionářích, dámském orchestru, rozkošné dívce Sugar a dvou muzikantech na útěku.

Mezi nebem a zemí

Anglická komedie nepostrádá ani hluboce lidský rozměr a umožňuje nám znovu si uvědomit, že plně žít a milovat se má tady a teď.

Mladí novomanželé Simon a Flic prchají před Fliciinou nesnesitelnou matkou Marciou a pronajmou si starý dům. Problémem je, že dům kdysi patřil spisovateli Jackovi a jeho ženě Susie, kteří jej „obývají“ i po tragické smrti a snaží se vypudit jakékoliv nájemníky, seč jim jejich astrální síly  stačí. Jakmile ale zjistí, že Simon je začínající spisovatel a Flic těhotná, změní názor. Do děje se zaplete realitní agent, Fliciina matka a strážný Anděl, takže o bláznivé situace není nouze.

Eva tropí hlouposti

Divadlo Na Fidlovačce chce inscenací Eva tropí hlouposti připomenout skvělou českou autorku Fan Vavřincovou, zakladatelku žánru crazy komedie, jejím stěžejním dílem právě Eva tropí hlouposti je. 

Příběh o rozjívené dívce, která se k překvapení všech zamiluje, slavil úspěch ve slavném filmu Martina Friče s Oldřichem Novým a Natašou Gollovou.

Třetí prst na levé ruce

Třetí prst na levé ruce je skvěle vystavěné hořkosladké drama o bezpodmínečné lásce, tanci a odpuštění.

Na slavném Edinburgh Fringe festivalu získala tato hra v roce 2004 několik ocenění. Divadlo Na Fidlovačce uvádí Třetí prst na levé ruce v české premiéře.

Famílie

Ve skvělé komedii DiPietro přibližuje divákům vztah dvou odlišných generací a s laskavým humorem projevuje pochopení pro obě strany.

Jednotliví členové rodiny a bláznivá atmosféra rodinných setkání jsou natolik autentické, že se bude nejeden divák cítit jako doma a možná k němu i zavane vůně italské kuchyně!

 

Jeptišky

Chcete vědět, co všechno se může stát, když si řádové sestry uvaří k smrti dobrou polévku? Sestra Julie byla vždycky tak trochu podivná kuchařka. A tak není divu, že se dvaapadesát jejích sestřiček odebralo na onen svět. Tedy vlastně prozatím jen do mrazáku, neboť klášterní kasa je po nákupech Matky představené jaksi prázdná. Co dělat? Čekat na zázrak, nebo uspořádat dobročinné představení v pronajatém divadle?

Muzikál Jeptišky je něco jako apo-katoli-ptický muzikál, u kterého se chvílemi možná budete až modlit smíchy.

Ženy na pokraji narvového zhroucení

Muzikálová adaptace stejnojmenného filmu Pedra Almodóvara z roku 1988 má na svědomí hvězdná dvojice David Yazbek (Do naha!) a Jeffrey Lane (Špinaví, prohnilí lumpové). Režie Kateřina Dušková.       

Atmosféru Madridu konce osmdesátých let přiblíží herecké, pěvecké a taneční výkony v podání Pavly Tomicové, Ivy Pazderkové, Petra Stacha, Lukáše Vlčka, Lukáše Pečenky nebo Martiny Randové.

Pravda

Kdyby si lidi ze dne na den přestali lhát, nezbyl by na Zemi jedinej pár. Vlastně by to byl konec civilizace.”

Brilantní komedie nejhranějšího francouzského dramatika současnosti Floriana Zellera o nevěře a “umění” lhát. V hlavní roli se představí Marek Taclík, Iva Pazderková, Martina Šťastná a David Hák. 

A další představení Divadla Na Fidlovačce naleznete ZDE.Sdílejte výhodu

Hlavní partneři